Pilnstikls

Pilnstikls ir materiāls, ar kura palīdzību var realizēt visdrosmīgākās arhitektu un dizaineru idejas. Pilnstikla konstrukcijas telpā rada gaišumu un caurspīdīgumu, kuru papildina plašuma un atvērtības noskaņa.
Pilnstiklu var lietot platības ziņā gan mazās (piemēram, mēbeļu detaļās, apgaismes elementos), gan lielās konstrukcijās (piemēram, starpsienu izbūvē, jumtos, durvīs, kāpņu margās, bez rāmja fasādēs).

Stiklojums

Pilnstikla konstrukcijās tiek izmantots rūdītais stikls.
Rūdītais stikls tiek izgatavots parasto stiklu uzkarsējot līdz 650 – 700 grādiem pēc celsija un strauji atdzesējot ar auksta gaisa plūsmu no abām pusēm. Tādā veidā tiek iegūts stikls, kas ir četras līdz piecas reizes izturīgāks par analoga biezuma un apstrādes parasto stiklu. Plīstot šāds stikls sabirst daudzos sīkos gabaliņos, kas līdz minimumam samazina cilvēka veselības apdraudējumu.

Jebkāda stikla apstrāde – griešana, malu apstrāde, caurumu urbšana u.c. veicama pirms tā rūdīšanas. Rūdītu stiklu apstrādāt nav iespējams.

Rūdīt stikla loksnes, kuru biezumi ir 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 un 19 mm.
Rūdīšanai var tikt pakļauti visi stikla veidi, izņemot armēto, dekoratīvo ar reljefo virsmu, laminēto un stiklu ar mīksto pārklājumu. Ja nepieciešams iegūt rūdīto stiklu ar mīksto pārklājumu, tad stikls tiek norūdīts un tikai pēc rūdīšanas procesa tiek uzklāts mīkstais pārklājums. Šādas darbības spēj veikt tikai stikla ražotājs.

SIA “ALUX STIKLOJUMI” rūdīto stiklu piegādā Latvijas uzņēmums SIA “Transparence” un SIA “Glaskon”, kuriem ir vienas no lielākajām stikla apstrādes rūpnīcām Latvijā.

Aprīkojums un furnitūra

Pilnstikla konstrukcijas tiek izgatavotas tikai pēc individuāla pasūtījuma, veicot nepieciešamos aprēķinus un rasējumus, kā arī vienojoties ar klientu par furnitūru. SIA “ALUX STIKLOJUMI” pārsvarā pilnstikla konstrukcijas aprīko ar furnitūru, kuru piegādā vācu uzņēmumi Dorma Group, Gretsch-Unitas GmbH, Baubeschlage GmbH, Latvijas uzņēmums SIA “VBH Latvia”, Itālijas uzņēmums Nuova Oxidal SRL un Lietuvas – Arginta Group. Nepieciešamības gadījumā var tikt pielietota jebkura cita ražotāja furnitūra, ja to pieprasa klients.